KUSS konferencijoje antrajai kadencijai į prezidentės pareigas perrinkta Irma Vilutytė
Konferencijoje dalyvavo 23 delegatai. Balsavimo metu šeši jų sugadino biuletenius, o likusieji 17 pasisakė už vienintelę kandidatę – trečio kurso radiologijos studijų studentę Irmą Vilutytę. Pirmą kartą į KUSS prezidentės pareigas ji išrinkta 2019 m. kovą.
Konferencijos delegatai kandidatei uždavė klausimus apie akademinį nesąžiningumą, galimybę KUSS turėti tarnybinį automobilį, universiteto užsienio studentus, viceprezidento pareigas, prezidento rinkimų procedūrą, bendradarbiavimą su sąjungos alumni ir kitomis organizacijomis bei jos reorganizaciją.
Diskusijose nemažai dėmesio skirta universiteto studentams iš užsienio. Prezidentė savo programoje nurodė ketinanti „didinti tarptautinių studentų integraciją“, tačiau konferencijos metu teigė, kad atstovybės komandoje tarptautinių studentų koordinatoriaus pozicijos nenumato.
Pokalbyje su Šauksmo korespondentu Vilutytė tvirtino, kad ankstesnėje kadencijoje turėjusi tarptautinių studentų koordinatorių, kuris užsienio studentams teikdavo informaciją anglų kalba. Šių pareigų nuspręsta atsisakyti ir sudaryti sąlygas tarptautiniams studentams kreiptis tiesiogiai į atstovybės komandą.
2019 m. Klaipėdos universitete tarptautinių studentų klausimas iškilo kelis kartus. Gruodį KUSS paskelbė susirūpinimą dėl šalia vieno iš universiteto bendrabučių užpultų tarptautinių studentų. Vasarį buvęs studentas iš Indijos padavė universitetą į teismą dėl esą aukštosios mokyklos neišpildytų įsipareigojimų. Universiteto strategija numato pritraukti dar daugiau studentų iš užsienio. 2019 m. KU studijavo dvigubai daugiau studentų iš užsienio nei ankstesniais metais.
Vilutytė pastebėjo, kad „paliekant atskira koordinatorių mes kaip ir paliekame atskirtį tarp užsienio studentų ir Lietuvos.“ Prezidentės žiniomis, studentas iš Indijos studijų metu nesikreipė į KUSS, o prie bendrabučio užpultiems studentams buvo suteikta atstovybės pagalba.
Savo programoje prezidentė žada stiprinti organizaciją užtikrinant „projektų teikimą, ryšių, partnerių akiračių praplėtimą“. Pasak prezidentės, KUSS neturi patvirtintų gairių ar kriterijų, kurių laikantis teikia projektų paraiškas, tačiau vadovaujasi „metai iš metų tradiciniu susideliojusiu fondų sąrašu“. Pagrindiniai sąjungos partneriai – kitos studentų savivaldos organizacijos. Kitus partnerius sąjunga renkasi pagal kylančius poreikius.
2019 m. vasario pabaigoje Vilutytės pirmininkaujama KUSS taryba priėmė vienbalsį sprendimą išstoti iš Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos (KLAS). Prezidentė Šauksmui teigė, kad sprendimas nutraukti narystę organizacijoje, kurios tikslas yra „atstovauti, pristatyti ir ginti visuomenėje bei valdžios institucijose Klaipėdos jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų interesus“, buvo priimtas dėl to, „kad tuo metu vykdoma KLAS veikla labiau atitiko renginių organizavimo būrelio funkcijas, o ne jų įstatuose numatytus tikslus.“
Pristatydama savo praėjusios kadencijos ataskaitą prezidentė konferencijos delegatams pranešė, kad KUSS nuo 2019 m. liepos neteko dviejų procentų paramos gavėjo statuso, nes sąjunga Registrų centrui nepateikusi finansinių ataskaitų už 2015–2018 m. Pasak Vilutytės, tai įvyko dėl „komunikacijos nebuvimo, neaiškumo tarp buhalterio ir prezidentų.“ Sąjunga jau pateikusi ataskaitas už minėtą laikotarpį. Ruošiama ataskaita ir už 2019 m., kurią pateikus KUSS kreipsis į Registrų centrą dėl paramos gavėjo statuso grąžinimo. 2017–2018 m. KUSS pajamos iš dviejų procentų paramos siekė 430 Eur arba 17 % visų to paties laikotarpio pajamų.
Inauguruotas naujasis VU rektorius Robertas Petrauskas
Savo pareigas jis pradės eiti balandžio pirmą dieną. Prieš tai Petrauskas ėjo VU Istorijos fakulteto dekano pareigas.
Naujasis rektorius rinkimų į rektorius debatu metu teigė, kad kalbant apie studentus, didžioji aktualija – grąžinti studentus į auditorijas, įveikti studijų ir darbo derinimo problemą.
Pasak Petrausko universitetas turi išnaudoti galimybes viduje įdarbinti studentus, o nacionaliniu mastu reikėtų grįžti prie bazinės studentų stipendijos ir adekvačios paskolų sistemos klausimo. Studijų proceso ir kokybės požiūriu VU ateitis priklauso kuo labiau individualizuotoms studijoms.
Kovo 12 d. VDU mažojoje salėje vyks VDU SA ataskaitinė rinkiminė konferencija
Konferencijos metų VDU studentų parlamentas tvirtintis atstovybės prezidento finansinės ir veiklos bei revizijos komisijos ataskaitas. Taip pat bus renkamas naujasis atstovybės prezidentas ir taryba.
Norą kandidatuoti į prezidento postą šiemet pareiškė du kandidatai – Politikos mokslų studijų trečiakursis Tomas Bacevičius ir prezidento pareigas einantis Biotechnologijų studijų ketvirtakursis Paulius Vaitiekus.
Kovo 4 dieną (trečiadienį) kandidatai dalyvavo debatuose. Jie pristatė savo veiklos gaires ir atsakė į studentams kilusius klausimus. Kandidatai kalbėjo apie studentų socialinę padėtį, emocinį mikroklimatą ir universitete, ir atstovybėje, kandidatų vertybes ir jų pasiruošimą ateinantiems metams.
Pradėjus diskutuoti apie studentų socialinę padėtį, Bacevičius teigė, kad reikėtų padidinti paskolų, teikiamų studentams, dydį ir užtikrinti, kad Putvinskio g. 23 esančio fakulteto priestate būtų įsteigta valgykla.
Vaitiekus teigė, kad padės studentų judėjimui „Šauksmas“ sprendžiant valgyklos steigimo klausimą. Anot jo, taip pat bus įgyvendinama neseniai parlamento patvirtinta Studentų darbo programa.
Studentai domėjosi ir apie studijų kokybę. Paklaustas, koks studijų finansavimo modelis būtų tinkamiausias, Bacevičius teigė tikintis nemokamo bakalauro idėja. Vaitiekus atsakė, kad, jo nuomone, geriausia būtų, jog vyriausybė skirtų finansavimą universitetams ir jie patys disponuotų gautomis lėšomis.
Ryto, kovo 10 dieną Univermago rubrikoje Universalūs pokalbyje girdėsite antruosius debatus su Tomu Bacevičiumi ir Pauliumi Vaitiekumi.
Kovo 28 d. vyks KTU SA konferencija, kurios metu bus renkamas atstovybės prezidentas
Iki kovo šeštos dienos KTU SA prezidentas priėmė kandidatų paraiškas į atstovybės prezidento pareigas. Atstovybė kol kas nėra pranešusi, ar atsirado norinčių kandidatų.
Iki kovo 13 d. 15 val. KTU SA prezidentas taip pat priima prašymus tapti studentų atstovu KTU Senate. Kandidatai iki to paties termino turi pateikti savo motyvacinį laišką, adresuotą KTU SA konferencijai ir išlaikyti SA akreditacijos testą.
Taip pat buvę KTU SA nariai iki kovo 20 d. 15 val. KTU prezidentui gali teikti prašymus tapti kontrolės komiteto nariais. Kandidatų reikalaujama būti KTU SA nariu arba alumni ir veiklą atstovybėje vykdyti ne trumpiau kaip 12 mėnesių.
Londono universiteto koledžas tapo trečiuoju JK universitetu, uždraudusiu santykius tarp dėstytojų ir jų studentų
Koledžas teigė, kad naujoji asmeninių santykių politika turėtų apsaugoti nuo piknaudžiavimu galia ir interesų konfliktų.
Nauja politika draudžia artimus ir intymius asmeninius santykius tarp darbuotojų ir studentų, tuomet kai darbuotojas turi tiesioginę atsakomybę už studentą arba yra įstraukęs į to studento studijas ir (arba) asmeninę gerovę.
Sprendimas taip pat reikalauja darbuotojų per mėnesį pranešti apie savo artimus ar intymius santykius su bet kuriuo studentu, kurių jie tiesiogiai neprižiūriIt, kitaip jų laukia drausminės nuobaudos.
Kovodama su gentrifikacija studentų grupė Vokietijos mieste Niurnberge nusipirko kartu nuomojamą butą
Į kartu nuomojamą butą šeši vokiečiai studentai atsikėlė prieš ketveris metus. Visiems naujiesiems buto savininkams yra tarp 24 ir 30 metų.
Pastaruosius kelis metu vokietijoje viena opiausių socialinių problemų yra greitai kylančios nuomos ir nekilnojamojo turto kainos. Vien nuo 2016 metų būsto nuomos kainos didmiesčiuose auga vidutiniškai po 6 procentus.
Studentai niurnberge su banku pasirašė kolektyvinę paskolos sutartį ir susimetė pradiniam 170 000 eurų įnašui, kad galėtų išsipirkti savąjį būstą.
Anot Anikos – vienos iš studenčių – sunkiausia jų nuomininkų sindikatui buvo surasti banką, kuris tokią sutartį pasirašytų.
Šiuo metu Vokietijoje yra 127 tokie nuomininkų sindikatai, kuriuose gyvena daugiau nei 2 800 žmonių.