Vilniaus kolegijos slaugos studentų praktika karantino metu
Vilniaus kolegijos bendrosios slaugos studentai piktinasi, kad yra verčiami praktiką atlikti koronaviruso ligonių skyriuose, praneša 15min.lt. Apie situaciją papasakojusi studentė teigia, kad praktikantai nebuvo informuoti ir galimybės pasirinkti, ar dirbti su koronavirusu užsikrėtusiais pacientais, neturėjo. Kai kurie studentai nenori praktiką atlikti šiuose skyriuose, nes bijo užsikrėtę sukelti pavojų ne tik savo, bet ir kitų sveikatai, o kai kurie galimai patenka į rizikos grupę. Studentė tvirtina, kad praktikos metu užsikrėtus ir susirgus, jų praktika bus neužskaityta. Pašnekovė sako: “mes suprantame sudėtingą situaciją, net ir galėtume padėti, bet ne šitokiu būdu net nepaklausus, nepasidomėjus, kokia studentų sveikata, kokiomis ligomis jie serga“. Deja, kolegija nepaliko galimybės atsisakyti rizikingos praktikos. Vienintelė galima alternatyva – išeiti akademinių atostogų ir laukti pandemijos pabaigos.
Lietuvos universitetai toliau teikia pagalbą Baltarusijos studentams
Represijos prieš opozicijos protestuose dalyvaujančius akademinės bendruomenės narius Baltarusijoje tęsiasi. Tuo tarpu Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universtitetai rodo solidarumą su kovojančiais už laisvę baltarusiais ir teikia jiems pagalbą.
Jau rugpjūčio pabaigoje VU paskelbė apie vadinamas LDK stipendijas, studentams iš Baltarusijos suteikiančias nemokamas studijas. Iki šiol universitetas priėmė studijuoti apie 90 Baltarusijos piliečių, o gabiausiems teikė 200 eurų mėnesines stipendijas. VU lapkritį paskelbė paramos lėšų rinkimo kampaniją, siekdamas galimybę studijuoti suteikti kuo didesniam Baltarusijos piliečių skaičiui bei priimti režimo persekiojamus mokslininkus. Taip pat lapkričio viduryje VU pristatė „vieno langelio“ principu veikiančią tvarką, kuri leis iš Baltarusijos universitetų pašalintiems studentams tęsti savo studijas VU, jeigu jie atitiks keliamus reikalavimus.
VDU, kur šiuo metu jau studijuoja apie 50 studentų iš Baltarusijos, lapkričio pradžioje paskelbė apie steigiamą paramos fondą bei planą priimti dar 50 baltarusių studentų, kuriems bus skiriama stipendija padengti studijas. Taip pat, pagal poreikį bus teikiamas apgyvendinimas bendrabučiuose, 160 eurų socialinė stipendija, kalbos kursai ir psichologinė pagalba. Ateityje planuojama teikti stipendijas ir pragyvenimo išlaidoms padengti.
Pandemijos metu JAV studentai organizuoja tarpusavio pagalbos tinklus
Įsibegėjus pirmajai covid-19 bangai, JAV studentai visoje šalyje sukūrė savitarpio pagalbos tinklus, praneša The New York Times. Studentų surenkamos ir padalijamos dešimttūkstantinės sumos padeda susimokėti už nuomą, padengti medicinines ar maisto išlaidas. Sunkioje padėtyje atsidūrę studentai gali siųsti užklausas ir pinigai jiems organizatorių pervedami naudojantis mokėjimo programėlemis. Savišalpos iniciatoriai kurdami tinklus remiasi JAV kongreso atstovės Aleksandrios Okasio-Kortez kovo mėnesį paskelbtu savitarpio pagalbos gidu. Anot Temple universiteto sociologijos profesorės Saros Goldrik-Rab šie savitarpio pagalbos tinklai randasi dėl „naujosios aukštojo mokslo ekonomikos dėsnių, kurie studentą pastato į materialiai nedėkingą padėtį“. Pandemijos metu apklausus trisdešimt aštuonis tūkstančius studentų paaiškėjo, jog net trys iš penkių susiduria su benamyste, nesaugumu dėl būsto išlaikymo ar negalėjimu prasimaitinti. „Studentai toliau kovoja, kad galėtų patenkinti savo bazinius poreikius“, – reziumuoja profesorė.