Artėja dar viena pavasario sesija ir baigiamųjų darbų gynimo metas, kuris studentams įprastai sukelia stresą ir kitų psichologinių iššūkių. Kaip pandemija ir studijų baigimo aplinkybės veikia studentus Lietuvoje? Žiniose kalba šauksmininkė Monika Višnevska, kuri savo psichologijos bakalauro laipsnį apsigynė darbu apie nerimą baigiant studijas.
Patiko straipsnis? Paremk mus:
Valstybė finansuos dar mažiau rezidentūros vietų
Balandžio pirmąją LSMU Studentų Atstovybė pranešė naujieną, kuria nesinori tikėti: vietoje planuotų 365 valstybės finansuojamų vietų rezidentūros studijoms vyriausybė skyrė tik 346. Dalis studentų, kurie prieš šešerius metus rinkosi medicinos studijas ir tikėjosi patekti į rezidentūros programas, tokios galimybės nebeturės.
Medicinos gydytojams rezidentūra yra privaloma siekiant tęsti profesinę karjerą ir teikti sveikatos priežiūros paslaugas, nes po vientisųjų studijų įgytas magistro laipsnis ir medicinos gydytojo profesinė kvalifikacija dar nesuteikia galimybės verstis medicinos praktika. Nepaisant to, po vyriausybės nutarimo valstybė rems tik 60 % rezidentūros vietų. Radikalus finansavimo mažinimas vykdomas jau kelis metus iš eilės.
Anot LSMU prorektoriaus Kęstučio Petronio, tai pažeidė studentų lūkesčius ir neabejotinai pagilins jaunų gydytojų emigracijos problemą.
Europos Sąjunga skirs žymiai daugiau lėšų Erasmus programai
Mainų programos biudžetas padidės beveik dvigubai. Be to, ateityje planuojama atlyginti už aplinkai draugiškas studentų keliones.
2021–2027 metais programos biudžetas bus kiek didesnis nei 26 milijardų eurų. Tai yra 11 milijardų daugiau nei ankstesniu 2014–2020 metų laikotarpiu. Prognozuojama, kad programa pasinaudoti turėtų apie 10 milijonų europiečių.
Ateityje mainai bus labiau orientuoti į studentų įtrauktį, klimato ir skaitmeninius pokyčius. Pavyzdžiui, numatomos finansinės paskatos studentams keliauti traukiniais.
„Erasmus“ studentų mainų programa veikia nuo 1987 metų. Per pastaruosius tris dešimtmečius joje dalyvavo daugiau nei dešimt milijonų jaunų žmonių iš 33 šalių.
JK studentai reikalauja spręsti seksualinio smurto problemą
Jungtinėje Karalystėje po Sarah Everard nužudymo išpopuliarėjo internetinis puslapis pavadinimu „Everyone’s invited“, kuriuo siekiama viešinti seksualinio smurto problemą visuomenėje. Jame moterys ir vyrai ėmė dalintis seksualinio priekabiavimo, išnaudojimo ir smurto patirtimis.
Tarp 11,5 tūkstančių liudijimų – daugiau nei 100 studenčių pasakojimų, praneša BBC. Keliolika jų tiesiogiai susiję su Edinburgo universitetu. Studentės dalinosi studentų miestelyje patirtais seksualinio priekabiavimo, sekso be sutikimo ir prievartos išgyvenimais. Tai paskatino Edinburgo studentus reikalauti universiteto daugiau dėmesio skirti šios problemos sprendimui.
Universiteto studentų sąjungos narė teigia, kad internete pasirodę liudijimai rodo, jog universitete seksualinio smurto problema egzistuoja, kaip ir pačioje visuomenėje. Pažymėtina, kad Edinburgo universitetas deda pastangas problemą spręsti: prieš metus aukštojoje paskirtas pareigūnas, į kurį galima kreiptis patyrus seksualinį smurtą, ji taip pat organizuoja prevencinius mokymus.
Prisijunk prie mūsų komandos:
Anglijos universitete – ginčai dėl paminklo Gretai Thunberg
Vinčesterio universitetas pastatė memorialą aktyvistei Gretai Thunberg, įamžindamas jos indėlį į tvarią visuomenę. Tačiau kai kurie studentai kritikavo tokį universiteto sprendimą.
Pasak universiteto, tai yra pirmoji natūralaus dydžio statula, kuria įamžinta 18 metų švedė.
Universitetų ir kolegijų profsąjunga sukritikavo šią iniciatyvą kaip gryną prestižo projektą. Organizacijos kritika nenukreipta prieš Thunberg, kurios vaidmeniui kovojant su klimato kaita sąjunga paskelbė palaikymą.
Nepasitenkinimo esmė – 24 tūkstančių svarų sterlingų skulptūros išlaidos, kurios esą geriau panaudotinos siekiant išvengti darbuotojų etatų mažinimo, teigė sąjunga.
Universitetas prieštarauja – skulptūrai skirti pinigai atėjo iš lėšų pastatams finansuoti ir negalėjo būti panaudoti kitiems tikslams.