Daugiausia diskusijų sukėlė paramos nuo koronakrizės nukentėjusiems studentams ir bendrabučių lengvatų karantino metu klausimai. Prezidentas Paulius Vaitiekus pristatė atstovybės pasiekimus: 25 proc. nuolaida visiems bendrabučiuose gyvenantiems studentams, mokesčio už bendrabutį atidėjimas, sutarties nutraukimas su galimybe grįžti į tą patį kambarį. Anot Vaitiekaus, šie sprendimai buvo priimti derantis su administracija, kuri dėl riboto biudžeto negalėjo pilnai išpildyti studentų atstovų lūkesčių. Derybose studentų balsą atstovavę prezidentas ir socialinių reikalų koordinatorė Ieva Vengrovskaja tvirtino, kad pasiektas abi puses tenkinantis geriausias sprendimas.
Šiuo klausimu „Šauksmo“ frakcija negailėjo kritikos sprendimų priėmimo būdui ir pasiektiems rezultatams. Daugiausia pasipiktinimo šauksmininkai reiškė dėl to, kad šie svarbūs sprendimai priimti be studentų parlamento – aukščiausio studentų atstovybės organo – įtraukimo. Reaguodamas į kritiką prezidentas pripažino šią klaidą, kuri neva įvyko dėl didelės skubos. Siekiant didinti parlamento narių įtraukimą į skubių klausimų sprendimą ateityje, Vaitiekus pasiūlė įsteigti patogų komunikacijos kanalą, kuris leistų greitai informuoti parlamentarus ir surinkti jų nuomones.
Šauksmininkė Monika Višnevska klausė, ar sprendimą dėl bendrabučių priėmę studentų atstovai susisiekė su pačiais studentais. Vaitiekus atsakė, kad studentų nuomonė buvo renkama apklausomis ir bendraujant su bendrabučių pirmininkais. Šauksmininkas Benas Baranovskis kritikavo, kad nebuvo vykdyta tikslinė bendrabučių studentų apklausa. Višnevska abejojo atstovybės surinktų duomenų validumu – remiantis pokalbiais su studentais, „Šauksmo“ vykdyta apklausa ir studentų komentarais viešojoje erdvėje, studentų lūkesčiai toli gražu nėra išpildyti. Višnevska teigė, kad studentų atstovai turėjo atkakliau derėtis dėl studentų intereso ir į derybas įtraukti išrinktus studentų atstovus (parlamentarus). Svečio teisėmis posėdyje dalyvavęs šauksmininkas Žygimantas Menčenkovas piktinosi, kad iš studentų pusės galutinį sprendimą dėl bendrabučių lengvatų priėmė tik du žmonės.
Po to parlamentarai aptarė universiteto fondą, skirtą nukentėjusiems nuo koronakrizės studentams paremti. Gabrielė Šturmaitė klausė, kiek studentų jau kreipėsi į šį fondą. Vaitiekus atsakė, kad per balandį gautos viso labo 4 paraiškos, bet taip yra dėl to, kad paraiškos teikimas trunka ilgai dėl sudėtingo biurokratinio proceso – studentams reikia gauti įvairių dokumentų, patvirtinančių pasikeitusią finansinę situaciją. Šauksmininkas Daumantas Skinkys atkreipė dėmesį, kad svarbu užtikrinti, jog fonde esantys 100 tūkst. eurų būtų iš tiesų pasiekiami ir panaudoti sunkumus patiriančių studentų labui. Skinkys teigė, jeigu fondo lėšos yra menkai panaudojamos, reikėtų jas pasitelkti skiriant paramą kitomis formomis. Pavyzdžiui, fondo pinigais kompensuoti studentų nuomos mokesčius bendrabučiuose. Vaitiekus pritarė, kad verta svarstyti fondo lėšų naudojimą ir kaip tas lėšas panaudoti, kad jos pasiektų visus studentus.
Kitas „Šauksmo“ frakcijos iškeltas klausimas – darbo teisės mokymų vykdymas. Socialinių reikalų koordinatorė Ieva Vengrovskaja pristatė biuro sprendimą, kuriuo darbo teisės mokymus vykdys VDU teisės klinika, o mokomieji vaizdo įrašai darbo teisės tema bus viešinami internetu. Pirmiausia studentams bus pristatoma informacinė medžiaga apie darbo sutarties sudarymą, nes artėja studentų vasaros darbų sezonas. Anot koordinatorės, toliau darbo teisės mokymų turinys bus formuojamas pagal studentų išreikštus poreikius apklausoje. Šauksmininkė Višnevska priminė, kad prezidentas žadėjo darbo teisės mokymus pradėti rengti jau kovo mėnesį ir klausė, kas kliudė imtis vykdyti nuotolinius mokymus anksčiau. Skinkys pastebėjo, kad laiku įgyvendinti darbo teisės mokymai būtų sumažinę žalą, kurią patyrė dirbantys studentai per karantiną (jo metu buvo užfiksuota ypač daug darbo teisės pažeidimų). Vaitiekus vėluojančius sprendimus teisino pandemija, esą užtruko surasti tinkamą mokymų vykdytoją ir formą, o ir vykdytojų pasiūlymai vėlavo. Prezidentas žadėjo, kad informacija darbo teisės klausimais studentams bus pristatyta nuo gegužės pabaigos–birželio pradžios.
Šauksmininkai klausė, kokiais kriterijais remiantis darbo teisės mokymų vykdymui pasirinkta VDU teisės klinika, o ne profesinė sąjunga. Prezidentas atsakė, kad pagrindiniai kriterijai buvo mokymų vykdytojo lankstumas ir mokymų kaina. Anot Vaitiekaus, teisės klinika buvo palankesnis sprendimas, nes atstovybė nori išnaudoti universiteto vidinius resursus. Skinkys klausė, ar ateityje planuojama vykdyti darbo teisės seminarus gyvai, kuriuose studentai galėtų aktyviai dalyvauti ir užduoti rūpimus klausimus. Vaitiekus į tai atsakė teigiamai, esą rudenį esant galimybėms bus rengiami darbo teisės seminarai gyvai, o nesant tokiai galimybei rengiami internetu. „Šauksmo“ frakcijos nariai tvirtino, kad kokybiškiau darbo teisės mokymus vykdytų profsąjunga, nes ji nuolat aktyviai atstovauja dirbančių interesams ir turi daug praktinės patirties. Prezidentas teigė, kad jeigu VDU teisės klinika neatlieps studentų poreikių, bus ieškoma kitų vykdytojų.
Toliau aptarta VDU SA įstatų situacija. Šauksmininkas Skinkys kritikavo ilgą naujų įstatų registravimo vilkinimą (įstatai priimti ataskaitinės konferencijos metu kovo mėnesį, bet dar neįregistruoti). Skinkys pastebėjo, kad pagal civilinį kodeksą įstatus privalu įregistruoti per 30 dienų, o to nesilaikymas rodo neatsakingą požiūrį į savo darbą. Vaitiekus atsakė, kad įstatų registravimas vėluoja dėl karantino, kurio metu buvo sudėtinga gauti konferencijos pirmininko ir sekretoriaus parašus, taip pat kai kurie įstatų punktai prieštarauja asociacijos įstatymui.
Norėdamas išgirsti parlamentarų nuomonę, prezidentas iškėlė semestro užbaigimo temą. Parlamento nariai pasisakė klausimu, ar semestro egzaminus reikėtų vykdyti gyvai, ar nuotoliniu būdu. Dauguma parlamento narių palaikė nuotolinį studijų baigimą, teikdami prioritetą saugumui.
„Šauksmo“ frakcijos narė Milda Gineikaitė iškėlė VDU valgyklos klausimą. Prieš du posėdžius buvo suformuota parlamento darbo grupė, kuri turėjo susitikti su administracija ir derinti valgyklos įgyvendinimo klausimą. Tačiau joks susitikimas nebuvo suorganizuotas. Gineikaitės manymu, dabar viešos valgyklos reikalas atrodo nutolęs. Prezidentas teigė, kad universitetas sustabdė visus rangos darbus ir todėl klausimas yra užstrigęs. Vaitiekus pažadėjo greitu metu suorganizuoti darbo grupės ir administracijos susitikimą.
Galiausiai aptartas „Šauksmo“ pateiktas pasiūlymas dėl vyriausybės paramos studentams viruso sukeltos krizės metu, kuris buvo išsiųstas visoms Lietuvos studentų savivaldos organizacijoms. Dokumentu raginama studentų atstovybes ir Lietuvos studentų sąjungą vieningai kreiptis į vyriausybę, siekiant gauti paramos nuo koronakrizės nukentėjusiems studentams. Dauguma parlamento narių šį dokumentą vertino palankiai. Prezidentas pranešė, kad šis dokumentas jau buvo aptartas Lietuvos studentų sąjungoje. Pastaroji šiuo metu rengia dokumentą, kuris adresuoja studentų paramos klausimą nacionaliniu mastu. Parlamentarai nusprendė sulaukti LSS pozicijos ir dėl palaikymo jai balsuoti nuotoliniu būdu.