Posėdžio akcentu tapo Šauksmo teikta Studentų darbo programa (SDP), kurią po kelių techninių korekcijų parlamentas patvirtino vienbalsiai. Programa įpareigoja VDU SA biurą ne vasaros atostogų metu universiteto studentams organizuoti darbo teisės mokymus.
Posėdžiui pirmininkavęs atstovybės prezidentas Paulius Vaitiekus teigė, kad bandomasis mokymų laikotarpis truks kovą–gegužę, o pirmuosius rezultatus parlamentas galės aptarti jau gegužės 14 d. posėdyje. Šauksmininkė Monika Višnevksa pareiškė lūkestį, kad atstovybė rems mokymų organizavimą ir skirs lėšų, kurių sulaukia kiti kasmetiniai atstovybės projektai.
Dokumentas taip pat įpareigojo prezidentą remti valstybės remiamos pragyvenimo paskolos studentams sąlygų pagerinimą. Šiuo metu Valstybinio studijų fondo paskola per mėnesį gali padengti tik iki 158 Eur studento pragyvenimo išlaidų.
SDP nurodo, kad maksimalus mėnesinės išmokos dydis turi būti padidintas iki einamosios minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) vertės ir turi būti pagerintos kredito grąžinimo sąlygos. Pagal SDP kredito gavėjas būtų atleidžiamas nuo grąžinimo įmokų, kol jo pajamos neviršytų MMA, o ją perkopus gavėjas turėtų grąžinti 15 proc. nuo sumos, viršijančios MMA.
Vaitiekus pristatė praėjusiame posėdyje suburtos darbo grupės narių rengtas atstovybės darbo reglamento korekcijas. Nepaisant techninių pataisų, nauja reglamento redakcija aiškiau įtvirtina VDU SA įstatuose apibrėžtą parlamento kaip aukščiausiojo SA valdymo organo rolę.
Kertinis šauksmininko Daumanto Skinkio pasiūlytas pakeitimas – steigti parlamento pirmininko postą – studentų atstovų opozicijos nesulaukė. Pataisa užkerta kelią sprendimų vykdytojų ir priėmėjų galių sutelkimui viename atstovybės organe, kai apribodamas parlamento savarankiškumą, jo posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja atstovybės prezidentas. Be to, įsigaliojus reglamento pataisoms, prezidentas kadencijos pradžioje privalės teikti parlamentui svarstyti ir tvirtinti detalųjį atstovybės veiklos planą ir biudžeto projektą.
Sulaukęs Revizijos komisijos pastabos, kad darbo grupės paruošta reglamento redakcija prieštarauja atstovybės įstatams, parlamentas pratęsė grupės veiklą suteikdamas įgaliojimus parengti reikalingas įstatų pataisas. Naujieji įstatai ir darbo reglamentas bus tvirtinami ataskaitinės konferencijos metu kovo 12 d.
Darbo grupės nariai šauksmininkai Martynas Butkus, Aurimas Kavaliauskas ir Daumantas Skinkys darbo reglamento ir įstatų pataisomis sieks įtvirtinti visuotinius prezidento rinkimus, neleisti prezidentui būti parlamento nariu ir kitomis priemonėmis toliau decentralizuoti atstovybės valdymą, šiuo metu sutelktą prezidento ir valdybos rankose.
Vaitiekus parlamento narius supažindino su atstovybės 2019 m. finansine ataskaita ir 2020 m. biudžeto planu. Praėjusiais metais atstovybė daugiausiai lėšų skyrė pirmakursių stovyklai (7 168 Eur), pavasario festivaliui (6 784) ir reprezentacinėm išlaidom (2 343). 2020 m. biudžeto projekte daugiausia planuojama išleisti pavasario festivaliui (9 000), pirmakursių stovyklai (8 000) ir teisinės bazės kursams „Apšvietimas“ (6 500).
Į Monikos Višnevskos pastabą, kad 2020 m. biudžeto išklotinėje reikia numatyti finansavimą SDP, prezidentas atsakė, kad galimybė programai skirti eilutę biudžete bus.
VDU alumnas šauksmininkas Žygimantas Menčenkovas posėdyje dalyvavęs svečio teisėmis pabrėžė, kad praėjusių metų finansinėje ataskaitoje „kitos išlaidos“ sudaro neproporcingai didelę visų išlaidų dalį. Į Šauksmo nario klausimą, kuo remiantis atstovybė renkasi, į kuriuos projektus teikti paraiškas, prezidentas neatsakė.
Prezidentas teigė, kad konkretūs finansiniai duomenys nebuvo pateikti, nes pritrūko laiko pasiteirauti atstovybės buhalterės. Vaitiekus deklaravo, kad parlamentas „neturi įgaliojimų“ formuoti biudžetą, o į prezidento pareigas esą neįeina buhalterio kompetencijos. Informacijos apie finansus pasigedusi šauksmininkų frakcija išsiuntė atstovybės prezidentui ir jo biurui laišką su smulkiais finansiniais klausimais.
Taip pat prezidentas teiravosi parlamento nuomonės dėl universiteto senate vykusios diskusijos apie studijų vykdymo laikotarpio trumpinimą. Pasak jo, senate buvo užsiminta, kad toks žingsnis kirstųsi su universiteto artes liberales principu, palikdamas mažiau laiko studentams rinktis įvairius studijų dalykus.
Šauksmininkų poziciją išreiškė Aurimas Kavaliauskas ir Benas Baranovskis (pasisakė prieš trumpinimą) ir Žygimantas Menčenkovas, pasiūlęs parlamentui atmestinai nesiimti šio sudėtingo klausimo. Parlamentas pritarė prezidento pasiūlymui – Vaitiekus formuluos pirminę poziciją pagal studentų atstovų pastabas, kurią vėliau teiks universiteto senatui.
Šauksmo narys Benas Baranovskis trumpai informavo parlamentą apie Europos piliečių iniciatyvą už prieinamą būstą. Ši iniciatyva vienija nuomininkų asociacijas, profesines sąjungas, socialinių paslaugų ir labdaros, žmogaus teisių, studentų organizacijas, pensininkų sambūrius, miestų tinklų atstovus ir privačius asmenis, pasiryžusius kovoti už tai, kad būstas Europoje taptų prieinamesnis. Išklausę pranešimo parlamento nariai pritarė, kad atstovybė informuotų universiteto studentus apie šią iniciatyvą.
Šauksmininkas Emil Starodubov parlamentui pristatė viešosios universiteto valgyklos klausimo raidą: 1 000 praėjusį pavasarį Šauksmo surinktų VDU bendruomenės narių parašų, universiteto profsąjungos palaikymą, atstovybės bei administracijos nutarimus ir paskutinį atsakymą į parlamento užklausą.
Po kelių žodžių, pasikeistų su atstovybės prezidentu, Monika Višnevska pasiteiravo, kokia yra parlamentarų nuomonė apie viešąją valgyklą. Po 10 sekundžių tylos ir Vaitiekaus priminimo, kad parlamento nariai prisiima atsakomybę už valgyklos klausimą, nė vienas parlamento narys juo nepasisakė.
Šauksmo atstovams pasiūlius, parlamentas nusprendė deleguoti grupę narių dar kartą susitikti su universiteto administracija. Grupės, kuri derėsis su administracija dėl viešosios valgyklos statuso ir jos paruošiamųjų darbų, pagrindą sudarė šauksmininkai Monika Višnevska, Emil Starodubov, Milda Gineikaitė ir Benas Baranovskis. Prie jų prisijungė Ieva Vengrovskaja, Gabrielė Šturmaitė, Tomas Bacevičius, Paulius Vaitiekus ir Tadas Juodgudis.
Parlamento posėdyje dalyvavo 31 iš 40 studentų atstovų, tarp jų – 14 iš 15 Šauksmininkų bloko narių. Kovo 12 d. VDU studentų parlamentas rinksis į vadinamąją ataskaitinę-rinkiminę konferenciją. Jos metu parlamento nariai svarstys atstovybės finansines ir veiklos ataskaitas bei rinks atstovybės valdybą ir prezidentą.