KTU rekonstruos dvylikaaukštį bendrabutį
Gričiupio g. 13 esančio pastato rekonstrukcijai numatoma skirti apie 3 mln. Eur. Tikimasi, kad rekonstrukcija bus baigta kitąmet.
„Kalbėjomės su studentais ir jie aiškiai pasakė, kad labiausiai norėtų vienviečių kambarių – tokių, kokius jau senokai turi studentai Vakarų Europoje, tad taip ir nuspręsta daryti. Nedidelė dalis kambarių bus dviviečiai, kur galės gyventi studentų poros.“ – sakė KTU Turto valdymo ir administravimo departamento direktoriaus Svajūnas Jakutis.
Viename 385 kv. m. tipiniame bendrabučio aukšte numatoma įrengti keturių tipų kambarių blokus, kurie bus vienviečiai ir dviviečiai, bei laiptines ir balkonus. Kiekviename aukšte planuojama įrengti bendrą virtuvę ir poilsio erdvę.
Per penkerius metus KTU ketina modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Kiek tai galėtų kainuoti, universitetas dar nėra tiksliai suskaičiavęs. Pasak KTU rektoriaus Eugenijaus Valatkos, dalį modernizacijai reikalingų pinigų universitetas gavo pagal Vyriausybės programą pardavę nenaudojamus universiteto pastatus.
Nors nuo šios vasaros tolimesnis studentų apgyvendinimas Gričiupio g. esančiame bendrabutyje dėl modernizacijos nebus galimas, jiems bus pasiūlyta galimybė pasirinkti sau tinkamą vietą kituose bendrabučiuose, kur, prieš apgyvendinant, planuojama atlikti neeksploatuojamų kambarių remonto darbus.
Šauksmininkai kreipėsi į VU Filologijos fakulteto administracijos ir studentų atstovus dėl baigiamuosius rašančiųjų reikalavimų
Į judėjimą pagalbos šauksmu kreipėsi baigiamuosius darbus rašančios Filologijos fakulteto magistrantės. Anot studentų, pateikti kokybišką darbą šiandien iškyla pernelyg sudėtingi iššūkiai. VU biblioteka knygų studentams neišdavė daugiau nei šešias savaites. Be to, dažnas studentas karantino metu neteko darbo, paliko savo studijų miestą, dėl materialinių veiksnių patyrė psichologinių problemų ir sunkumų šeimoje.
Fakulteto studentams atstovauti turinti fakulteto studentų atstovybė nežinodama, kaip padėti studentams, praėjus savaitei po kreipimosi paskelbė studentų apklausą. Atstovybei delsiant imtis veiksmų, tą pačią dieną fakulteto dekanė Inesa Šeškauskienė 10 dienų atidėjo darbų pateikimo terminą iki birželio 4 d. Fakulteto atstovybės pirmininkės kadenciją pabaigusi Agnė Lėverytė delsimo klaidą pripažino, tačiau atsakomybę perdavę vieną dieną naujas pareigas einančiai Elenai Pranevičiūtei.
Fakulteto magistrantai atsakė, kad priimtas termino pratęsimas yra per trumpas. Keliomis dienomis atidėtas terminas negelbėja ir tų, kurie jau yra išnaudoję galimybę sustabdyti studijas ir yra likę be alternatyvių pasirinkimų.
Vėlesniame susitikime su fakulteto studentais ir administracija dekanė teigė, kad sprendimą nukelti darbų pateikimo terminą priėmė be studentų atstovų. Susitikime dalyvavusiam buvusiam VU SA prezidentui Klaudijui Meliui taip priimtas sprendimas neužkliuvo. Priešingai, dekanės paprašytas Melys administracijos sprendimą bandė užtarti. Magistrantei paklausius, ar prezidentas irgi penkias savaites laukė knygų savojo magistrinio rašymui, jis atsakė tokios problemos neturįs. Nepaisant studentų apeliacijų, prezidentas stoti jų interesų pusėn nesiryžo.
Šauksmininkai fakulteto administracijai pateikė siūlymą studentams, kurie neturėjo tinkamų sąlygų parašyti baigiamąjį darbą, suteikti galimybę sustabdyti studijas ir darbus gintis rudens semestrą papildomos gynimo sesijos metu. Studentams, kurie jau išnaudojo galimybę sustabdyti studijas, išimties tvarka turi būti leista jas sustabdyti dar kartą.
VU SA išrinko naują organizacijos prezidentą Justą Kvedaravičių
Nuotolinį renginį stebėjo apie 800 žiūrovų.
Kaip pagrindinius veiklos siekius Kvedaravičius nurodo studentų socialinių garantijų užtikrinimą: studijų paskolų sistemos gerinimą, didesnių stipendijų siekimą ir sąlygų pasinaudoti pandemijos metu atsiradusioms galimybėmis gerinti studijų kokybę ir aplinką.
Už Kvedaravičių savo balsą atidavė 99 iš 132 konferencijos delegatų.
Socialinį ir materialinį studentų aprūpinimą savo programoje pabrėžęs Kvedaravičius klausimų sesijos metu teigė, kad savo laisvu laiku studentai dirbti neturėtų ir ši problema turėtų būti išspręsta. Jiems turėtų būti suteiktos galimybės nedirbti ir daugiausia dėmesio skirti savo studijoms.
Pasak jo, viena iš priemonių, kaip atstovybė galėtų prisidėti prie dirbančių studentų paramos, būtų pagal poreikį organizuoti studentų darbo teisės mokymus.
Paklaustas apie galimą narystės studentų savivaldoje išplėtimą ir jos apmokestinimą, Kvedaravičius teigė, kad negali prisiimti jokios pozicijos. Tokį klausimą jis paliktų studentų nuomonei.
Buvusi VU Jaunųjų energetikų klubo pirmininkė Milita Užgirytė Kvedaravičiaus paklausė, ar šis nemanantis, kad VU studentų klubai, kurie formaliai yra atstovybės padaliniai ir kurie neturi jokių atstovų atstovybės valdymo organuose, yra neteisingai neatstovaujami jos valdyme. Išrinktas kandidatas tokioje situacijoje problemos neįžvelgė. Anot jo, studentiškų klubų nariai neturi kompetencijos svarstyti VU SA valdymo klausimų.
VU SA prezidento kadencija trunka vienerius metus. Kvedaravičius eis VU studentų atstovo pareigas ir universiteto, ir atstovybės valdymo organuose.
KTU SA išrinko naują prezidentę Kristė Skaudaitė
Nuotolinę konferencijos transliaciją stebėjo apie du tūkstančiai žiūrovų.
Nepaisant studentų atstovybėse nusistovėjusios įprastos tvarkos išrinktam prezidentui pareigas eiti dvi kadencijas iš eilės, o rinkimuose nesulaukti antrų kandidatų, Skaudaitė balsavime surinko 57 balsus ir nurungė pareigas ėjusį prezidentą Augustiną Laimoną Bytautą, kuriam pavyko surinkti 20 konferencijos delegatų balsų.
Skaudaitė anksčiau vykusiose debatuose sakė, kad didžiausia atstovybės problema yra tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje jai nesiseka išlaikyti narių. Jos dėmesys nukreiptas jau į esančius narius ir jų ugdymą. Vis dėlto ir per konferencijos klausimų sesiją ji nenurodė, kokios priežastys trukdo studentams domėtis atstovybe ir įsitraukti į jos veiklą ir ką atstovybė turėtų daryti, kad pasidarytų aktuali studentams.
Naujoji prezidentė savo programoje pažymėjo, kad atstovybė turėtų apsiimti studentų švietimu, o kaip aktualios jiems temos pavyzdį pateikė asmeninius finansus. Anot jos, atstovybė turėtų rengti mokymus studentams panašiomis temomis.
Tuo tarpu pareigų netekęs Bytautas programoje tarp kitų tikslų buvo numatęs siekti, kad atstovybė administruotų visus su studentais susijusius reikalus ir kad KTU SA labiau įsitrauktų į vietinio ir į nacionalinio lygmens studentų politiką.
Tikslindamas savo savivaldos viziją, kokių veiksmų atstovybė turėtų imtis, kad galėtų po truputį judėti link su studentais susijusios infrastruktūros administravimo Bytautas nurodė, kad KTU SA visų pirma turėtų prisijungti kitas universiteto studentiškas organizacijas.
Konferencijos metu taip pat priimti KTU SA įstatų pakeitimai. Jų tarpe panaikinta galimybė parlamentui atstatydinti atstovybės prezidentą. Tuo tarpu aukščiausiasis valdymo organas – atstovybės konferencija – nesusirinkus kvorumui pakartotinai galės būti šaukiama praėjus bent valandai po neįvykusios konferencijos. Ankstesnė redakcija numatė, kad pakartotinė konferencija turi vykti ne anksčiau kaip savaitė po neįvykusios konferencijos. Iš šio valdymo organo taip pat atimta teisė galutinai aiškinti įstatus. Pastaroji perduota revizijos komitetui.